hamburger icon
mobile phone icon
mobile mail icon
close menu icon

WYCIECZKI

Ateny – stolica Grecji i jedno z najstarszych miast na świecie.

 

Zwiedzanie:

a) Akropol – wzgórze Akropolu ateńskiego to najsłynniejsza atrakcja Aten, od której można rozpocząć poranne zwiedzanie.
Wysokość 157m n.p.m. i widoczne z wielu punktów w mieście.

b) Plaka – najbardziej klimatyczna dzielnica Aten. Wąskie, kręte uliczki, ładne rezydencje do tego mnóstwo sklepików oraz restauracje.

c) Agora ateńska- (miejsce zgromadzeń) Drugie najciekawsze stanowisko archeologiczne w Atenach zaraz po Akropolu.

d) Plac Syntagma- zmiana warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Koniecznie trzeba zobaczyć ceremonię zmiany warty.Odbywa się co godzinę.

e) Stadion Olimpijski Panathinaiko – Jedyny na świecie stadion wykonany z białego marmuru. Budowla jest piękna i może pomieścić 80tyś osób.


Delfy

Jedno z najbardziej malowniczych obszarów Grecji, pod górę Parnas ( gr. Parnassos ) znajdują się ślady po najcenniejszym artystycznym miejscu kultu w Starożytnej Grecji – Świątyni Apollina w Delfach.


Kanał Koryncki

Wodny kanał żeglugi morskiej w Grecji, łączy morze Egejskie (Zatoka Sarońska) z Morzem Jońskim ( Zatoka Koryncka ) . Długość kanału to 6343m.


Mykeny

starożytne miasto gdzie w przeszłości rozwijała się kultura mykeńska. Dziś możemy podziwiać tam pozostałości po warownym grodzie.


Meteory

Są jedną z najbardziej malowniczych formacji skalnych na świecie. Ich grecka nazwa „Meteoros” oznacza „środek nieba” lub „zawieszony w powietrzu” . Na szczytach skal umiejscowiony jest zespół 24 prawosławnych klasztorów.


Wyspa Evia

druga co do wielkości grecka wyspa. Zwiedzanie wyspy i plażowanie na najpiękniejszej plaży Evii „Kalamos”


Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda